sowie

Wywiady, rozmowy z osobami związanymi z Wałbrzychem, okolicami i nie tylko.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-12 20:12

Ostatni komentarz: cóż to się dzieje na Twojej stronie , Michale? skąd tyle jadu w ludziach? wywiad, jak wywiad- ani dobry, ani zły, ot, taka niezobowiązująca lektura. a tu... 4LO zazdrości 1 LO, zresztą każdy każdemu zazdrości i obsypuje się wyzwiskami. normalnie wstyd :(
dodany: 2009.04.17 19:55:50
przez: j.o.
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-30 21:45

Ostatni komentarz: robic dzialac dla nas mlodych!! cos sie musi dziac
dodany: 2009.03.31 09:45:04
przez: zen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-26 20:04

Ostatni komentarz: Tzn. Czwarte to ma ekipę. Zjadło mi wyraz.
dodany: 2009.02.27 14:16:45
przez: Mosze
czytaj więcej
17 mln na rozwój IOB na Dolnym Śląsku
2022-03-15 09:29

IOB – Instytucje Otoczenia Biznesu – to podmioty wspierające przedsiębiorstwa w ich rozwoju i działalności. Przejawia się to m.in. w oferowaniu tańszej powierzchni biurowej na wynajem, tańszego laboratorium, dostępu do usług doradczych z dziedziny prawa, marketingu, zarządzania, negocjacji, finansów czy ochrony własności przemysłowej. IOB pomagają przedsiębiorcom przeprowadzić zaplanowaną inwestycję, wdrożyć nowatorski pomysł o charakterze technologicznym.


28 lutego br. Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ogłosiła nowy konkurs na dotacje dla Instytucji otoczenia biznesu. W konkursie mogą wziąć udział podmioty prowadzące działalność na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności, takie jak np. inkubatory technologiczne, parki naukowo-technologiczne, parki przemysłowe, czy centra transferu technologii. Do podziału jest ponad 17,5 mln zł. W ramach konkursu możliwe są do realizacji projekty dotyczące infrastruktury niezbędnej dla świadczenia specjalistycznych usług laboratoryjnych, w tym uruchomienie specjalistycznych laboratoriów i powierzchni badawczych dla przedsiębiorstw – wraz z wyposażeniem.

 

Środki publiczne na wsparcie oferty IOB w zakresie infrastruktury B+R zaspokoją potrzeby małych i średnich firm w zakresie działań badawczo-rozwojowych, pomogą także firmom w nawiązywaniu współpracy z krajowymi i zagranicznymi partnerami. Zwiększą szansę na skuteczną komercjalizację projektów B+R prowadzonych przez MŚP.

 

- Zauważamy coraz większą profesjonalizację działań IOB i ich stały rozwój. Jednak nie należy traktować tego procesu jako zakończony. Ważne jest podnoszenie standardów świadczonych usług. Wciąż bowiem istnieją obszary, w których rozwój IOB należy wspierać, zarówno w kontekście dynamicznie zmieniających się potrzeb rynku, jak i nowych potrzeb przedsiębiorstw - zwraca uwagę Renata Granowska, dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej i dodaje:

 

- Musimy kreować nowe zasoby lokalne wspierające rozwój przedsiębiorczości. Stąd też dla konkurencyjności naszej gospodarki coraz większe znaczenie posiada lokalna sieć instytucji otoczenia biznesu. Ważne są także kompetencje zespołów świadczące m.in. usługi doradcze, badawcze, akceleracyjne. Zależy nam, aby coraz więcej przedsiębiorstw korzystało z usług oferowanych przez IOB w regionie, bo to miejsca dla kreatywnych i przedsiębiorczych.

 

Wnioski o dofinansowanie można będzie składać od 4 kwietnia do 30 maja br.
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: