sowie

Wywiady, rozmowy z osobami związanymi z Wałbrzychem, okolicami i nie tylko.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-12 20:12

Ostatni komentarz: cóż to się dzieje na Twojej stronie , Michale? skąd tyle jadu w ludziach? wywiad, jak wywiad- ani dobry, ani zły, ot, taka niezobowiązująca lektura. a tu... 4LO zazdrości 1 LO, zresztą każdy każdemu zazdrości i obsypuje się wyzwiskami. normalnie wstyd :(
dodany: 2009.04.17 19:55:50
przez: j.o.
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-30 21:45

Ostatni komentarz: robic dzialac dla nas mlodych!! cos sie musi dziac
dodany: 2009.03.31 09:45:04
przez: zen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-26 20:04

Ostatni komentarz: Tzn. Czwarte to ma ekipę. Zjadło mi wyraz.
dodany: 2009.02.27 14:16:45
przez: Mosze
czytaj więcej
Okno Artystyczne w Dzierżoniowie
2022-12-13 11:37

W dzierżoniowskim ratuszu funkcjonuje od roku 2013 Okno Artystyczne. Mieści się ono w witrynie Wydziału Promocji, a jego zadaniem jest zainteresowanie mieszkańców miasta pasjami i talentami artystycznymi lokalnych twórców. Obecnie w Oknie Artystycznym podziwiać można prace Patrycji Marii Kotlińskiej, dzierżoniowianki, której pasją jest rysowanie, plecenie wieńców, makram czy wytwarzanie własnych kremów i nalewek ze zbieranych ziół. Oprócz tego artystka jest nauczycielką jogi.


Mam głowę pełną pomysłów, a realizacja przychodzi małymi kroczkami – mówi artystka, która dzieli się swoimi dziełami na Facebooku i Instagramie jako Dzika Dolina Kreatywna Pracownia.

 

Większość mojego życia kręciłam się wokół koni, więc to jest dominujący element w mojej twórczości. To bardzo rozwijający motyw – wyznaje.

 

Kiedyś jeździła, pracowała z końmi i przy koniach, lubi je obserwować. Tę fascynację widać w rysunkach i obrazach. Ostatnio poświęca też czas mandalom.

 

- Rysunek wymaga czasu, mandala jest mniej absorbująca – przyznaje. A że ma małe dziecko, wybór dyktuje życie. Konie stały się dla niej także źródłem innego zainteresowania - ziołami.

 

- To transakcja wiązana. Jeżdżąc odkrywałam różne rośliny, które nadawały się doskonale do rękodzieła. Zaczęłam zbierać zioła, robić nalewki ziołowe – opowiada artystka.

 

Czasem robi je dla rodziny i znajomych. Dla nich głównie robi też wieńce i inne dekoracje. Oczywiście korzystając z darów natury.

 

Lubię to robić, bo daje mi to radość i spokój. A jak komuś się podobają moje prace, to podwójna radość. Nie mam związanych z tym oczekiwań – mówi twórczyni.

 

Ale wiele jej prac znajduje nabywców. W 2019 r. brała udział w 8. Dolnośląskim Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej Walor. Gdy czas na to pozwala, sięga po nowe środki wyrazu. Na razie najczęściej są to ołówek czy akwarele, ale chciałaby się nauczyć szydełkowania i robienia na drutach.

 

Źródło: dzierzoniow.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: