sowie

Wywiady, rozmowy z osobami związanymi z Wałbrzychem, okolicami i nie tylko.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-12 20:12

Ostatni komentarz: cóż to się dzieje na Twojej stronie , Michale? skąd tyle jadu w ludziach? wywiad, jak wywiad- ani dobry, ani zły, ot, taka niezobowiązująca lektura. a tu... 4LO zazdrości 1 LO, zresztą każdy każdemu zazdrości i obsypuje się wyzwiskami. normalnie wstyd :(
dodany: 2009.04.17 19:55:50
przez: j.o.
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-30 21:45

Ostatni komentarz: robic dzialac dla nas mlodych!! cos sie musi dziac
dodany: 2009.03.31 09:45:04
przez: zen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-26 20:04

Ostatni komentarz: Tzn. Czwarte to ma ekipę. Zjadło mi wyraz.
dodany: 2009.02.27 14:16:45
przez: Mosze
czytaj więcej
PRL, czyli „Punk Rock Ludyczny”
2012-10-09 11:24


O nowej płycie „Defektu Muzgó”, łączeniu klimatów muzycznych, współpracy ze starymi członkami zespołu oraz planach na przyszłość – rozmowa z Irkiem Jeżem, menadżerem i drugim wokalistą kapeli. Irku, w końcu upragniona płyta „Defektu Muzgó”. Długo zarówno Wy, jak i wasi fani czekaliście na kolejny krążek zespołu. Jest to jednak nieco inne wydawnictwo, niż poprzednie wasze albumy.
Tak… Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że po 15 latach w końcu wydaliśmy nowy materiał na płycie. Album, nie bez przyczyny nazywa się „Aniołowie”.


Chłopaki uznali, że wziąłem ich pod swoje skrzydła i wreszcie udało się ruszyć z robotą. Pracowaliśmy ciężko przez ostatnie miesiące, często po 15 godzin dziennie. Efekt jednak jest widoczny, gdyż album nie jest „Defektem Muzgó”, który znanym z lat 90. Po trzech dekadach grania tych samych kawałków widać znudzenie na twarzach chłopaków. Postanowiliśmy zatem puścić wodze fantazji i czerpać z dokonań muzycznych idoli każdego z nas. Do współpracy zaprosiliśmy również byłych członków kapeli oraz osoby zaprzyjaźnione. Jest trochę Rocka, ale też Reggae i spokojniejszych ballad. Ciekawa płyta, która myślę, że będzie zaskoczeniem dla fanów.
No właśnie, na płycie usłyszymy byłych członków „Defektu Muzgó”. To dzięki temu płyta nabrała innego charakteru?
Tak. Razem z Darkiem Konkelem skomponowaliśmy tytułowy utwór „Aniołowie”, oraz „Ostatni Dzień”, „Nie zamykaj drzwi” i „Córka Policjanta”. Jasiu Siepiela
były wokalista i gitarzysta zespołu „Sedes” wykonał utwór „Bez Ciebie”. Na albumie usłyszymy również naszego kolegę z zespołu „Collision” w jego dwóch utworach, zagranych z naszym nowym gitarzystą. Płyta jest zatem bardzo zróżnicowana i jest czego posłuchać.
Również „Victor” dał na płycie coś od siebie. Między innymi dzięki niemu usłyszymy na albumie trochę Reggae.
Zarówno „Victor”, jak i „Heban” grają w Razturaztam, a to przecież prawie połowa naszego składu. Album dzięki nim nabrał zatem trochę jamajskich klimatów i jest jeszcze ciekawszy. Szczególnie ostatni utwór na płycie, czyli „Zakazana piosenka” zasługuje na zainteresowanie. Mi osobiście kawałek wpadł w ucho od razu i może okazać się przebojem.
Nie uważasz, że płyta może nie spodobać się „starym” fanom „Defektu Muzgó”. Czy to znaczy, że odchodzicie od środowiska punkowego? Do kogo właściwie jest adresowana?
Moim zdaniem „Defekt” nigdy nie był kapelą czysto punkową, choć kojarzony jest przede wszystkim z okresem „Jarocinów”. Określano nas bardziej jako „Punk Rock Ludyczny”. Teksty utworów są cały czas aktualne, ale na koncertach nie widzimy podstarzałych punkowców w skórach i ćwiekach. Przedział wiekowy waha się raczej w obrębie 16 – 25 lat. Na nich właśnie się otworzyliśmy i nie widzę w tym nic złego.
Jakie macie dalsze plany? … koncerty, teledyski, nowe płyty?
W zasadzie wszystko. Ruszyliśmy już z promocją albumu „Aniołowie”. Na scenie będzie można nas zobaczyć, a poza tym wychodzi koncertowe DVD. Jest to materiał nagrody podczas festiwalu „Truskawka 2012” w Świdnicy. Mało tego – mamy w zasadzie utwory na kolejną płytę, więc pod koniec roku może uda się wypuścić następny album. Poza tym realizujemy właśnie dwa klipy do kawałków „Aniołowie” i „Córka Policjanta”, które będzie można zobaczyć za około dwa tygodnie.
A plany nagraniowe z „Trzecim Wymiarem”? To dopiero byłoby połączenie… (…) Nie powiem nic na razie – tajemnica (śmiech). Współpracujemy z wieloma znanymi zespołami i wkrótce będzie można usłyszeć tego efekty. Nie chcę na razie zdradzać szczegółów.
Dziękuję za rozmowę. Sgt. Pepper
Źródło: 30minut
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: