sowie

Wywiady, rozmowy z osobami związanymi z Wałbrzychem, okolicami i nie tylko.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-12 20:12

Ostatni komentarz: cóż to się dzieje na Twojej stronie , Michale? skąd tyle jadu w ludziach? wywiad, jak wywiad- ani dobry, ani zły, ot, taka niezobowiązująca lektura. a tu... 4LO zazdrości 1 LO, zresztą każdy każdemu zazdrości i obsypuje się wyzwiskami. normalnie wstyd :(
dodany: 2009.04.17 19:55:50
przez: j.o.
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-30 21:45

Ostatni komentarz: robic dzialac dla nas mlodych!! cos sie musi dziac
dodany: 2009.03.31 09:45:04
przez: zen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-26 20:04

Ostatni komentarz: Tzn. Czwarte to ma ekipę. Zjadło mi wyraz.
dodany: 2009.02.27 14:16:45
przez: Mosze
czytaj więcej
Centrum Nauki Języków obcych
2012-09-14 13:09


Prowadzą szkolenia językowe dla firm z języka ogólnego, biznesowego oraz branżowego. Przygotowują do wyjazdów do pracy, na studia, do egzaminów, do matury oraz certyfikatów językowych. Bez względu na to czy jest to język angielski, niemiecki, hiszpański, rosyjski, włoski czy francuski. Rozmowa z Beatą Mołdą z WW Centrum Nauki Języków obcych.- Jakie kursy organizują Państwo w szkole?
- Organizujemy kursy dopasowane do potrzeb klienta. Prowadzimy szkolenia językowe dla firm z języka ogólnego, biznesowego oraz branżowego, uczymy klientów indywidualnych – zarówno dorosłych, młodzież jak i dzieci. Przygotowujemy do wyjazdów do pracy, na studia, do egzaminów, do matury, do certyfikatów językowych. Współpracujemy z ETS Global, co pozwala nam przeprowadzać audyty językowe w oparciu o egzamin TOEIC.
- Jakimi metodami nauczacie?
- Pracujemy metodami tradycyjnymi oraz bezpośrednimi – takimi jak Direct Method for English czy Direktes Deutsch. Podstawa naszych kursów to konwersacja. Wiemy, że sama znajomość gramatyki nie przekłada się na znajomość języka obcego. Tak samo na nic zda się wkuwanie na pamięć słówek bez umiejętności użycia ich w kontekscie. Dlatego koncentrujemy się głównie na praktyce – nasi słuchacze już od pierwszych zajęć mówią.
- Wspomniała Pani o metodach bezpośrednich. Na czym one polegają?
- Metody te polegają na częstym powtarzaniu zwrotów i słów, a czas zajęć jest maksymalnie wykorzystany na „bombardowanie” słuchacza językiem obcym i rozmowę w tym języku. Już na pierwszych zajęciach słuchacz poznaje kilkadziesiąt słów i, proszę mi wierzyć, naprawdę je zapamiętuje i potrafi poprawnie wykorzystać!. Po prostu - rozmawiamy z naszymi kursantami, a oni uczą się wszystkich zdolności językowych z zachowaną naturalna kolejnością uczenia się. Wygląda to tak, jak nauka małego dziecka - najpierw dziecko słyszy jak rozmawiają osoby z otoczenia, następnie powtarza proste słowa, proste zwroty, zdania, później uczy się czytania, a na końcu zaczyna pisać.
- Jakich języków można nauczyć się w Waszej szkole?
- Głównie klienci zapisują się na angielski, ale bardzo popularny stał się także niemiecki i hiszpański. Uczymy również rosyjskiego, włoskiego, francuskiego.
- Na początku rozmowy mówiła Pani o egzaminach TOEIC. Czy można je zdawać w Waszej szkole?
- Tak, mamy własnych egzaminatorów. Prowadzimy zapisy na egzaminy TOEIC, WiDaF oraz TFI a także je przeprowadzamy. Oprócz tego, prowadzimy kursy przygotowujące. Wspomniane egzaminy to bardzo obiektywne i precyzyjne narzędzia badające poziom wiedzy językowej osób, które chcą pracować lub studiować za granicą. Certyfikat TOEIC, WiDaF lub TFI może stać się także pomocnym narzędziem przy poszukiwaniu pracy w kraju. Tak jak już wspominałam, egzaminy te mogą być pomocne przy audytach językowych w firmach.
- Kiedy odbywają się zajęcia w szkole?
- Pracujemy od poniedziałku do piątku. Zajęcia odbywają się przeważnie w godzinach popołudniowych, ale w przypadku grup lub osób chcących uczyć się rano jestesmy bardzo elastyczni. Niektórzy kursanci przychodzą na zajęcia o szóstej rano, tak aby skończyć je przed pracą. Teraz, do końca sierpnia, szkoła czynna jest krócejwykorzystać!. Po prostu - rozmawiamy z naszymi kursantami, a oni uczą się wszystkich zdolności językowych z zachowaną naturalna kolejnością uczenia się. Wygląda to tak, jak nauka małego dziecka - najpierw dziecko słyszy jak rozmawiają osoby z otoczenia, następnie powtarza proste słowa, proste zwroty, zdania, później uczy się czytania, a na końcu zaczyna pisać. - Jakich języków można nauczyć się w Waszej szkole? - Głównie klienci zapisują się na angielski, ale bardzo popularny stał się także niemiecki i hiszpański. Uczymy również rosyjskiego, włoskiego, francuskiego. - Na początku rozmowy mówiła Pani o egzaminach TOEIC. Czy można je zdawać w Waszej szkole? - Tak, mamy własnych egzaminatorów. Prowadzimy zapisy na egzaminy TOEIC, WiDaF oraz TFI a także je przeprowadzamy. Oprócz tego, prowadzimy kursy przygotowujące. Wspomniane egzaminy to bardzo obiektywne i precyzyjne narzędzia badające poziom wiedzy językowej osób, które chcą pracować lub studiować za granicą. Certyfikat TOEIC, WiDaF lub TFI może stać się także pomocnym narzędziem przy poszukiwaniu pracy w kraju. Tak jak już wspominałam, egzaminy te mogą być pomocne przy audytach językowych w firmach. - Kiedy odbywają się zajęcia w szkole? - Pracujemy od poniedziałku do piątku. Zajęcia odbywają się przeważnie w godzinach popołudniowych, ale w przypadku grup lub osób chcących uczyć się rano jestesmy bardzo elastyczni. Niektórzy kursanci przychodzą na zajęcia o szóstej rano, tak aby skończyć je przed pracą. Teraz, do końca sierpnia, szkoła czynna jest krócej niż w czasie roku szkolnego, ale już od września ruszamy pełną parą. Cały czas prowadzimy zapisy – przez 24h czynny jest telefon 512 466 922. Można także skorzystać z formularza na stronie internetowej www.centrumnaukiw. eu. Naukę można zacząć od zaraz - w grupach, które zostały z nami w okresie wakacji. Zapraszamy na bezpłatne zajęcia próbne w takich grupach. Rozmawiała Katarzyna Buchar niż w czasie roku szkolnego, ale już od września ruszamy pełną parą. Cały czas prowadzimy zapisy – przez 24h czynny jest telefon 512 466 922. Można także skorzystać z formularza na stronie internetowej www.centrumnaukiw. eu. Naukę można zacząć od zaraz - w grupach, które zostały z nami w okresie wakacji. Zapraszamy na bezpłatne zajęcia próbne w takich grupach. Rozmawiała Katarzyna Buchar
źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: