sowie

Wywiady, rozmowy z osobami związanymi z Wałbrzychem, okolicami i nie tylko.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-12 20:12

Ostatni komentarz: cóż to się dzieje na Twojej stronie , Michale? skąd tyle jadu w ludziach? wywiad, jak wywiad- ani dobry, ani zły, ot, taka niezobowiązująca lektura. a tu... 4LO zazdrości 1 LO, zresztą każdy każdemu zazdrości i obsypuje się wyzwiskami. normalnie wstyd :(
dodany: 2009.04.17 19:55:50
przez: j.o.
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-30 21:45

Ostatni komentarz: robic dzialac dla nas mlodych!! cos sie musi dziac
dodany: 2009.03.31 09:45:04
przez: zen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-26 20:04

Ostatni komentarz: Tzn. Czwarte to ma ekipę. Zjadło mi wyraz.
dodany: 2009.02.27 14:16:45
przez: Mosze
czytaj więcej
Rozmowa z Alicją Synowską, wicestarostą powiatu świdnickiego
2011-10-03 14:13

- Co dają tego typu konwenty?
- Taka inicjatywa jak konwenty starostów czy powiatów to bardzo potrzebna rzecz. To okazja do wzajemnej wymiany doświadczeń i sposób realizowania sobie z problemami. A tych powiatu mają dużo. Na przykład w postaci niedofnansowania służby zdrowia, edukacji czy nansowania siębudżetów. Wypracowujemy tutaj wspólne projekty, które później kierujemy do odpowiednich organów. Powiaty z biegiem czasu zyskają większą samodzielność, wpływy z podatków. Bez dochodów nie jesteśmy w stanie realizować swoich zadań.
 


- Czy poszczególne powiaty, bez względu na to gdzie się znajdują, mogą ze sobą współpracować?
- Oczywiście, że tak. Bez względu również na to, z jakiej opcji są kierujące nimi osoby. Jesteśmy z różnych środowisk, ale tu, przy stole mówimy jednym głosem
- Jak na tle pozostałych powiatów wygląda świdnicki?
- Mamy pięknie wyposażony szpital Latawiec. Jesteśmy wiodącym ośrodkiem jeśli chodzi o oddział noworodków. Obecnie prowadzimy wiele inwestycji. To m.in. łącznik do autostrady czy szkoła specjalna, którą niedawno oddaliśmy do użytku. Dlatego powinniśmy mieć większe dochody. Mamy wielki potencjał. Nasz powiat czeka jeszcze wiele dobrego. Konwent starostówŚwidnicki powiat reprezentowały wicestarosta Alicja synowska oraz członek zarządu Sabina Sebula. Kandydaci na posłów i senatorów prześcigają się w pomysłach, któ-re mają zapewnić im upragniony mandat na Wiejskiej. Niektórzy z nich przekroczyli jednak granice dobrego smaku. Mieszkańcy nie chcą oglądać na wycieraczkach przed swoimi drzwiami ulotek wyborczych i wizytówek!. Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy, których zbulwersował widok porozrzucanych na klatce schodowej materiałów promocyjnych kandydatki do sejmu Teresy Świło. Po wejściu do korytarza jednego z bloków mieszkańców wita świdnicka radna. Nie osobiście, a z wycieraczki znajdującej się przed każdym z mieszkań. - Zaczyna już mnie to denerwować. Na skrzynce na listy przyczepiłem kartkę „Proszę nie wrzucać ulotek wyborczych.”. Myślałem, że to rozwiąże problem. Pomyliłem się – mówi starszy mężczyzna. - Teraz mam tej pani napisać proszę nie kłaść się na mojej wycieraczce? - pyta nas ironicznie. I trudno nie przyznać mu racji. Widok ulotek przy każdych drzwiach nie jest estetyczny. Zdaniem strażników miejskich być może nawet powód do wystawienia mandatu za zaśmiecanie, który kosztuje 50 złotych. Inną sprawą jest kwestia godności. Osobiście nie chciałbym, aby ktoś po mnie deptał. Bo tak czułbym się widząc, jak mieszkaniec miasta wyciera sobie buty wracając ze spaceru, na mojej ulotce, z której szeroko bym się uśmiechał na potrzeby kampanii. Apelujemy zatem do rozsądku kandydatów oraz osób, które pomagają im w roznoszeniu materiałów wyborczych. Zastanówcie się czy czasami bezmyślne rzucanie ulotek na wycieraczkę zamiast promocji waszego kandydata nie przynosi odwrotnego skutku.

źródło: 30minut
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: