sowie

Wywiady, rozmowy z osobami związanymi z Wałbrzychem, okolicami i nie tylko.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-12 20:12

Ostatni komentarz: cóż to się dzieje na Twojej stronie , Michale? skąd tyle jadu w ludziach? wywiad, jak wywiad- ani dobry, ani zły, ot, taka niezobowiązująca lektura. a tu... 4LO zazdrości 1 LO, zresztą każdy każdemu zazdrości i obsypuje się wyzwiskami. normalnie wstyd :(
dodany: 2009.04.17 19:55:50
przez: j.o.
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-30 21:45

Ostatni komentarz: robic dzialac dla nas mlodych!! cos sie musi dziac
dodany: 2009.03.31 09:45:04
przez: zen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-26 20:04

Ostatni komentarz: Tzn. Czwarte to ma ekipę. Zjadło mi wyraz.
dodany: 2009.02.27 14:16:45
przez: Mosze
czytaj więcej
Dobra współpraca
2008-09-19 10:34

Rozmowa z Jerzym Tutajem, radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

- Czy radni sejmiku z regionu wałbrzyskiego mają czym się pochwalić swoim wyborcom?
Jerzy Tutaj: - Sukcesem zakończyły się starania o uzupełnienie Wojewódzkiego Planu Inwestycyjnego i Regionalnego Programu Operacyjnego o inwestycje wałbrzyskie. I tak zapisano budowę łącznika drogi wojewódzkiej 379 z ul. Uczniowską w Wałbrzychu na łączną kwotę 10 500 000 zł, a także budowę infrastruktury drogowej w ramach Parku Przemysłowego na łączną kwotę 16 579 473 zł oraz modernizację ulicy Piastów Śląskich i Jeździeckiej – zamek Książ, na łączną kwotę 4 119 560 zł.


Na co jeszcze mogą liczyć mieszkańcy Wałbrzycha i okolic?
- Samorząd województwa dolnośląskiego przygotowuje i wdraża kompleksowy plan w zakresie ochrony zdrowia, który zakłada utworzenie w Wałbrzychu Centrum Regionalnego obok Wrocławia i Legnicy. Kolejny plan powstaje w zakresie utworzenia priorytetowej sieci dróg województwa dolnośląskiego, która zakłada budowę drogi ekspresowej łączącej subregion wałbrzyski z autostradą A-4 oraz budowę drogi ekspresowej S-3 Lubawka –Legnica.

Jak ocenia pan zaangażowanie samorządu województwa w sprawy subregionu wałbrzyskiego?
- Uwagę zwraca bardzo dobra współpraca z teatrem dramatycznym (inwestycje i działalność bieżąca) oraz dość dobra współpraca z Filharmonią Sudecką i dobra z Aliance Frances. Za nami jest także bardzo dobra promocja subregionu i jego symbolu – zamku Książ, która objęła Czechy, Niemcy, telewizję CNN i Dolny Śląsk. Na wydawnictwa i imprezy oraz spoty reklamowe wydani 19 mln zł. W mojej ocenie jest również bardzo dobra współpraca z wałbrzyskim szpitalem (inwestycje i działalność bieżąca).

Czy są obszary, w których ta współpraca nie jest właściwa?
- Uważam, że jest niedostateczne zaangażowanie samorządu województwa w nieruchomości należące do województwa dolnośląskiego, czyli dawny GDK i szpital w dzielnicy Gaj. Poza tym zwracam uwagę na niedostateczne zaangażowanie w rozwiązania problemów z ciekami wodnymi.

Na co jeszcze możemy liczyć ze strony władz województwa?
- Na nowe starania zarządu i sejmiku o środki centralne, wspierające działania w kierunku inwestycji komunikacyjnych subregionu wałbrzyskiego: A także na nowe projekty, nad którymi trwają prace, czyli: Wielokulturowy Park „Stara Kopalnia”, Park Przemysłowy, Muzeum Ziem Zachodnich - filia zamek Książ , Centrum Kulturalno- Kongresowe Zamku Książ.

Rozmawiał Robert Raczak / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: