sowie

Wywiady, rozmowy z osobami związanymi z Wałbrzychem, okolicami i nie tylko.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-12 20:12

Ostatni komentarz: cóż to się dzieje na Twojej stronie , Michale? skąd tyle jadu w ludziach? wywiad, jak wywiad- ani dobry, ani zły, ot, taka niezobowiązująca lektura. a tu... 4LO zazdrości 1 LO, zresztą każdy każdemu zazdrości i obsypuje się wyzwiskami. normalnie wstyd :(
dodany: 2009.04.17 19:55:50
przez: j.o.
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-30 21:45

Ostatni komentarz: robic dzialac dla nas mlodych!! cos sie musi dziac
dodany: 2009.03.31 09:45:04
przez: zen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-26 20:04

Ostatni komentarz: Tzn. Czwarte to ma ekipę. Zjadło mi wyraz.
dodany: 2009.02.27 14:16:45
przez: Mosze
czytaj więcej
Rozmowa ze Stefanosem Ewangielu
2009-02-13 09:20

Rozmowa ze Stefanosem Ewangielu, przewodniczącym Zarządu Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji.


Dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Wałbrzychu, działając z upoważnienia prezydenta Wałbrzycha, nałożył na Wałbrzyski Związek Wodociągów i Komunikacji karę w wysokości 3,5 miliona złotych za zajęcie, bez zezwolenia, pasa drogowego na ul. Fabiana w Wałbrzychu. Związek zapłaci te karę?
Stefanos Ewangielu: - Na pewno związek tej kary nie zapłaci.

Skąd ta pewność?
- Na razie trwa między nami spór prawny. Złożyliśmy odwołanie od tej decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Wałbrzychu i – w razie nieprzychylnej dla nas decyzji – będziemy korzystali z kolejnych instytucji odwoławczych. Jeśli jednak, po wyczerpaniu procedury odwoławczej, kara zostałaby utrzymana w mocy, to i tak zawiązek, a co za tym idzie mieszkańcy gmin należących do wniosku, nie zapłaci tej sumy, ponieważ mamy tak skonstruowane umowy z wykonawcami poszczególnych kontraktów, że to oni ponoszą odpowiedzialność prawną i finansową za realizowane roboty.

Na jakiej podstawie została zaskarżona kara nałożona na WZWiK przez ZDiK?
- Zarządca drogi ukarał nas za całkowite zamknięcie drogi w okresie od 12 września do 15 października 2008 roku. Uzasadnił to tym, że zgoda na zajęcie pasa ruch drogowego na ul. Fabiana obejmowała okres od 22 lipca do 11 września 2008 roku i w tym czasie miały zostać przeprowadzone roboty instalacyjne związane z budową kanalizacji sanitarnej oraz odtworzenie nawierzchni drogi po tych robotach. Naszym zdaniem zarzut nie doprowadzenia całej powierzchni drogi do poprzedniego stanu użyteczności w terminie wskazanym w decyzji, nie daje podstawy do naliczenia kary. W tym czasie jezdnia na ul. Fabiana nie była zajęta przez maszyny lub urządzenia wykonawcy prac, ani nie były prowadzone prace, które uniemożliwiałyby korzystanie z pasa drogowego w celach komunikacyjnych. Ponadto – zgodnie z treścią zezwolenia na zajęcie pasa ruchu drogowego – przywrócenie nawierzchni na ul. Fabiana do poprzedniego stanu nie dotyczyło całej drogi tylko odcinka, na którym były prowadzone roboty.

A dlaczego wykonawca prac nie wystąpił o zgodę na zajęcie pasa ruchu drogowego?
- Przedstawiciel ZDiK brał udział w oględzinach w sprawie zajęcia drogi i został poinformowany o terminie rozpoczęcia i zakończenia robót nawierzchniowych. Poza tym WZWiK i ZDiK ustaliły, że zarządca drogi nie będzie pobierał opłaty za zajęcie pasa drogowego roboty związane z odtworzeniem nawierzchni. Na tej podstawie wykonawca nie występował o zgodę na zajęcie pasa drogi.

Rozmawiał Robert RadczakWróć
dodaj komentarz | Komentarze: