sowie

Wywiady, rozmowy z osobami związanymi z Wałbrzychem, okolicami i nie tylko.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-12 20:12

Ostatni komentarz: cóż to się dzieje na Twojej stronie , Michale? skąd tyle jadu w ludziach? wywiad, jak wywiad- ani dobry, ani zły, ot, taka niezobowiązująca lektura. a tu... 4LO zazdrości 1 LO, zresztą każdy każdemu zazdrości i obsypuje się wyzwiskami. normalnie wstyd :(
dodany: 2009.04.17 19:55:50
przez: j.o.
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-30 21:45

Ostatni komentarz: robic dzialac dla nas mlodych!! cos sie musi dziac
dodany: 2009.03.31 09:45:04
przez: zen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-26 20:04

Ostatni komentarz: Tzn. Czwarte to ma ekipę. Zjadło mi wyraz.
dodany: 2009.02.27 14:16:45
przez: Mosze
czytaj więcej
Rozmowa ze Stefanem Ewangielu
2008-12-12 11:30

To był dobry rok - Rozmowa ze Stefanem Ewangielu, przewodniczącym Zarządu Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji.


Dobiega końca 2008 rok. Jest pan zadowolony z przebiegu realizacji projektu budowy i modernizacji sieci kanalizacyjnej, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności?
Stafan Ewangielu: - Był to dla nas trudny i bardzo pracowity rok, ale u jego schyłku mogę powiedzieć, że – mimo wielu trudności - był to dla nas rok udany. Dzięki pomocy wielu życzliwych ludzi, udało się nam pokonać przeciwności i problemy, których - przy tak wielkim zadaniu inwestycyjnym - jest mnóstwo. W tym miejscu szczególne słowa podziękowania należą się Krzysztofowi Świtalskiemu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który jest koordynatorem projektu, a także pozostałym pracownikom tej instytucji, zaangażowanych w Projekt. Dziękuję także burmistrzom, wójtom i prezydentowi Wałbrzycha za pomoc merytoryczną przy realizacji projektu, a mieszkańcom gmin, w których prowadzimy inwestycje, za wyrozumiałość i cierpliwość.

Co, w pańskiej ocenie, było najważniejsze w tym roku w kontekście tego projektu?
- To, że - wbrew temu, co głosiło kilku nie znających tematu polityków - realizacja wszystkich kontraktów przebiega zgodnie z planem. Słowa uznania i podziękowania należą się wszystkim pracownikom WZWiK , jak również firmom bezpośrednio realizującym prace.

Co sprawiło najwięcej kłopotów?
- Trzy sprawy: nierzetelne informowanie przez osoby publiczne o przebiegu realizacji projektu, rozwiązanie umowy z firma realizującą budowę oczyszczalni ścieków w Boguszowie - Gorcach oraz brak decyzji środowiskowej dla Świebodzic. Szybko jednak opanowaliśmy sytuację i dziś mieszkańcy wiedzą, że projekt nie jest zagrożony, a na plac budowy w Boguszowie – Gorcach wkrótce wejdzie nowa firma. Uzyskaliśmy również ostatnią decyzje środowiskową, co sprawi, że realizacja naszego projektu będzie jedną z najbardziej zaawansowanych w kraju. Sporo zamieszania było także w wałbrzyskiej dzielnicy Poniatów, gdzie wykonawca prac zażądał zbyt wielkiego wynagrodzenia za poprowadzenie wodociągu. Nie mogliśmy zgodzić się, by podatnicy wydali niepotrzebnie około 4 miliony złotych za prace, które można wykonać zdecydowanie taniej.

Jaki będzie 2009 rok?
- Niezwykle waży. Musimy zakończyć wszystkie prace budowlane, zatem czeka nas dużo pracy.

Rozmawiał Robert Radczak / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: