sowie

Wywiady, rozmowy z osobami związanymi z Wałbrzychem, okolicami i nie tylko.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-12 20:12

Ostatni komentarz: cóż to się dzieje na Twojej stronie , Michale? skąd tyle jadu w ludziach? wywiad, jak wywiad- ani dobry, ani zły, ot, taka niezobowiązująca lektura. a tu... 4LO zazdrości 1 LO, zresztą każdy każdemu zazdrości i obsypuje się wyzwiskami. normalnie wstyd :(
dodany: 2009.04.17 19:55:50
przez: j.o.
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-30 21:45

Ostatni komentarz: robic dzialac dla nas mlodych!! cos sie musi dziac
dodany: 2009.03.31 09:45:04
przez: zen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-26 20:04

Ostatni komentarz: Tzn. Czwarte to ma ekipę. Zjadło mi wyraz.
dodany: 2009.02.27 14:16:45
przez: Mosze
czytaj więcej
Pomoc ofiarom wojny w dłuższej perspektywie
2022-03-28 09:22

Pomoc ofiarom wojny w dłuższej perspektywie - rozmowa z burmistrzem Dzierżoniowa.


Takiej reakcji społecznej i obywatelskiej aktywności nie widzieliśmy już od dawna. Pomagamy otwierając swoje serca, portfele i własne mieszkania. Dzielimy się też swoimi rzeczami.

 

Te pierwsze dni wspierania naszych sąsiadów uciekających przed wojną to ogromna aktywność mieszkańców i przede wszystkim Państwa zasługa. Jestem pod ogromnym wrażeniem, jak wiele wysiłku i pomocy materialnej już wnieśli mieszkańcy Dzierżoniowa. Szacunek dla Państwa, słowa podziwu i podziękowania – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.

 

Dlaczego Dzierżoniów przyjmuje uchodźców?

 

Powodów jest wiele. To czysto ludzki odruch, w pewnym sensie zaangażowanie w nasze bezpieczeństwo, ale też obowiązki wynikające z prawa. Miasto ma w tej wyjątkowej sytuacji obowiązek wypełniania zadań zlecanych przez rząd. Dlatego właśnie musimy być przygotowani do przyjęcia w najbliższym czasie około 500 osób - wyjaśnia burmistrz.

 

Skuteczna pomoc tylko przy wspólnym działaniu?

 

O ile mieszkańcy wciąż pomagają i będą pomagać indywidualnie, to w dłuższym okresie bardzo potrzebna jest koordynacja form pomocy w skali całego miasta. Mam na myśli sprzężenie działań samorządu, prywatnych firm (co już się dzieje) i organizacji pozarządowych, które również aktywnie wspierają mamy z dziećmi trafiające do Dzierżoniowa. Tylko tak jesteśmy w stanie naprawdę skutecznie nieść pomoc, a w tej chwili właśnie skuteczność udzielania pomocy ma największe znaczenie - mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

 

Koordynacja działań NGO-sów, stowarzyszeń i wolontariuszy

 

15 marca (wtorek), o godzinie 15.00 zapraszam przedstawicieli wszystkich działających w naszym mieście organizacji i stowarzyszeń, które włączyły się, bądź chcą się włączyć w pomoc obywatelom Ukrainy. Na spotkaniu, które odbędzie się w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury mile widziane są również osoby chcące pomagać w ramach wolontariatu – zaprasza burmistrz Dzierżoniowa.

 

Co z pomocą w dłuższej perspektywie?

 

Na razie to wielka niewiadoma. Wszyscy życzymy sobie, aby działania wojenne na Ukrainie zakończyły się jak najszybciej, ale musimy być gotowi, że ta sytuacja potrwa dłużej. Trochę się denerwuję, jak słyszę komentarze, że pomagamy tylko mieszkańcom Ukrainy. Błąd, bo nikomu z mieszkańców nie odmawiamy pomocy, jest ona udziela tak, jak było to przed 24 lutego. Co więcej, staramy się ją organizować w taki sposób, by nie powodowało to utrudnień w codziennym życiu dzierżoniowian, jeśli tylko jest to możliwe. Choć jak widzimy, codzienne życie zmienia się na naszych oczach – mówi Dariusz Kucharski.

 

Źródło: dzierzoniow.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: