sowie

Wywiady, rozmowy z osobami związanymi z Wałbrzychem, okolicami i nie tylko.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-12 20:12

Ostatni komentarz: cóż to się dzieje na Twojej stronie , Michale? skąd tyle jadu w ludziach? wywiad, jak wywiad- ani dobry, ani zły, ot, taka niezobowiązująca lektura. a tu... 4LO zazdrości 1 LO, zresztą każdy każdemu zazdrości i obsypuje się wyzwiskami. normalnie wstyd :(
dodany: 2009.04.17 19:55:50
przez: j.o.
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-30 21:45

Ostatni komentarz: robic dzialac dla nas mlodych!! cos sie musi dziac
dodany: 2009.03.31 09:45:04
przez: zen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-26 20:04

Ostatni komentarz: Tzn. Czwarte to ma ekipę. Zjadło mi wyraz.
dodany: 2009.02.27 14:16:45
przez: Mosze
czytaj więcej
Dariusz Góralewicz Prezes UKS Olimpijczyk
2015-04-23 14:16

Zapewniają dzieciom jak największą ilość zabaw ruchowych. Propagują uprawianie sportu jako środka poprawy kondycji fizycznej, służącej polepszeniu stanu zdrowia i samopoczucia każdego człowieka. Rozmowa z Prezesem Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimpijczyk” Dariuszem Góralewiczem.

- Niepubliczne Sportowe Przedszkole „Olimpijczyk” jest młodym przedsięwzięciem?
- Tak. Zaczęliśmy swoją działalność we wrześniu 2012 roku jako jedno oddziałowy punkt przedszkolny. Po roku działalności przekształciliśmy się w trzy oddziałowe przedszkole, a od tego roku przygotowani jesteśmy do pracy z sześcioma grupami dzieci.


- Czego mogą oczekiwać rodzice zapisując dzieci do sportowego przedszkola?
- Podobnie jak w tradycyjnej placówce maluchy biorą udział w zajęciach edukacyjno-wychowawczych, uczą się języka angielskiego, bawią się i chodzą na spacery. Wszystkie te podstawowe funkcje wychowania przedszkolnego staramy się uzupełnić ofertą zajęć sportowo-rekreacyjnych. Dzieci uczestniczą w treningach piłki nożnej, zajęciach tanecznych i logopedyczno-rytmicznych. Część z nich korzysta z lekcji nauki pływania. Od lutego wprowadzamy gimnastykę korekcyjną z elementami sztuk walki. Przez cały rok korzystamy z wewnętrznego placu zabaw, na którym nasi podopieczni eksploatują swoje niespożyte pokłady energii.

- Czy wasze przedszkole przeznaczone jest dla dzieci ze specjalnymi predyspozycjami do uprawiania sportu?
- Oczywiście nie, ideą sportowego przedszkola jest zapewnienie jak największej ilości zabaw ruchowych. Zachęcenie dzieci do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Naszym zadaniem nie jest uczynienie z naszych podopiecznych przyszłych sportowców, tym bardziej odrzucanie kogoś, bo nie ma specyficznych predyspozycji. Niepubliczne Sportowe Przedszkole „Olimpijczyk” propaguje uprawianie sportu jako środka poprawy kondycji fizycznej, służącej polepszeniu stanu zdrowia i samopoczucia każdego człowieka. Oczywiście będziemy dumni, jeżeli to u nas będą stawiać swe pierwsze kroki przyszli Olimpijczycy.

- Na jakie zaplecze mogą liczyć rodzice w sportowym przedszkolu?
- Od trzech lat jesteśmy w ciągłej budowie lub przebudowie. W tym roku wydaje się, że zakończyliśmy ten proces. Dla potrzeb naszych dzieci oddajemy przestronne, nowoczesne sale. Mamy do dyspozycji duży wewnętrzny plac zabaw. Zajęcia sportowe prowadzone są w zmodernizowanej hali sportowej. Korzystamy z boiska szkolnego ze sztuczną murawą. Kiedy dopisuje pogoda maluchy chodzą na szkolny plac zabaw.

- Obok waszego przedszkola wybudowano nowoczesny plac zabaw....
- Na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu, właśnie ukończono prace nad Sportowym Parkiem Malucha. Jestem szczególnie z tego dumny ponieważ to ja z moimi koleżankami i kolegami z UKS „Olimpijczyk” i Szkoły przygotowaliśmy projekt Parku, i namawialiśmy mieszkańców Podzamcza na głosowanie na niego w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2014 rok. Dzięki temu w sercu Podzamcza powstał kompleks sportowo- rekreacyjny (małe boisko wielofunkcyjne, tor przeszkód i plac zabaw) dla maluchów z całej dzielnicy. Sądząc po frekwencji dzieci na obiekcie, Sportowy Park Malucha odnosi wielki sukces.

- Ogłaszacie się, że od września nie będziecie pobierać odpłatności za czesne.
- To prawda, planujemy znieść opłaty w grupach korzystających z zajęć edukacyjno-wychowawczych od godziny 8.00 do 13.00 i zmniejszyć odpłatność dla dzieci korzystających z pełnej opieki w naszym przedszkolu, czyli od 6.00 do 17.00. Mamy nadzieję, że zgodnie z nową ustawą wejdziemy w system pełnego finansowania opieki przedszkolnej przez Gminę, i będziemy świadczyć usługi w przyszłości na tych samych zasadach co przedszkola samorządowe. Naszą ideą jest to,aby każde dziecko, jeżeli tylko jego rodzice sobie tego życzą, mogło korzystać z naszej oferty i aby ograniczeniem w tym nie były możliwości finansowe opiekunów maluchów.Autor: 30minut.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: