sowie

Wywiady, rozmowy z osobami związanymi z Wałbrzychem, okolicami i nie tylko.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-12 20:12

Ostatni komentarz: cóż to się dzieje na Twojej stronie , Michale? skąd tyle jadu w ludziach? wywiad, jak wywiad- ani dobry, ani zły, ot, taka niezobowiązująca lektura. a tu... 4LO zazdrości 1 LO, zresztą każdy każdemu zazdrości i obsypuje się wyzwiskami. normalnie wstyd :(
dodany: 2009.04.17 19:55:50
przez: j.o.
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-30 21:45

Ostatni komentarz: robic dzialac dla nas mlodych!! cos sie musi dziac
dodany: 2009.03.31 09:45:04
przez: zen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-26 20:04

Ostatni komentarz: Tzn. Czwarte to ma ekipę. Zjadło mi wyraz.
dodany: 2009.02.27 14:16:45
przez: Mosze
czytaj więcej
Dolnośląski model partnerstwa
2012-11-15 12:20


– W ciągu pół roku udało nam się zbudować niezależną i regionalną sieć współpracy, która łączy bardzo różne środowiska – organizacje pozarządowe, związki zawodowe, organizacje pracodawców, izby gospodarcze – mówi Maria Mika, Dyrektorka Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych oraz jedna z inicjatorek Forum Partnerów Społeczno-Gospodarczych. - Czym jest Forum Partnerów Społeczno-Gospodarczych? - Maria Mika: – Moim zdaniem, jest to jedna z najważniejszych i z najciekawszych inicjatyw społecznych na Dolnym Śląsku. Naszym celem jest utrwalenie dotychczasowej współpracy między Partnerami Społeczno- Gospodarczymi w województwie dolnośląskim. Podstawowymi wartościami dla członków Forum są współpraca, rozwój i dialog społeczny. Te trzy fundamentalne wartości od początku nam przyświecały, kiedy tworzyliśmy Forum. - Czym różni się Wasza regionalna inicjatywa od innych? Przecież w ostatnich latach powstawało wiele partnerstw międzysektorowych, również na Dolnym Śląsku?


– To prawda, tych partnerstw było dużo w ostatnich latach. Natomiast one głównie powstawały w ramach realizacji projektów unijnych. Nasza inicjatywa jest oddolna. Nie jest finansowana ze środków krajowych czy unijnych. To co ją z pewnością wyróżnia, to na pewno struktura. W skład Forum Partnerów Społeczno-Gospodarczych wchodzą przedstawiciele m.in. Komitetu Monitorującego RPO Województwa Dolnośląskiego, Podkomitetu Monitorującego PO KL Województwa Dolnośląskiego, Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego czy Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia. Są to przedstawiciele z organizacji pozarządowych, ale także organizacji pracodawców, izb gospodarczych czy związków zawodowych. Nie znam takiej drugiej inicjatywy w kraju, w którą byłoby na stałe zaangażowanych aż tylu różnych partnerów.
- Na czym Wam głównie zależy? Na czym chcecie się skupić w najbliższym czasie?
– Przede wszystkim jednym z głównych celów jest koordynacja działań w regionie między środowiskiem Partnerów Społeczno-Gospodarczych a administracją publiczną na rzecz rozwoju województwa oraz szeroko rozumiane rzecznictwo interesów Partnerów Społeczno- Gospodarczych, w szczególności podczas przygotowań do nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020. Zależy nam również na ochronie praw Partnerów Społecznych - Gospodarczych czyli zabezpieczeniu równego parytetu dla organizacji społecznych i gospodarczych w radach, komisjach, komitetach województwa dolnośląskiego zajmujących się sprawami rozwoju województwa. Chcemy, aby Forum Partnerów było także miejscem, przestrzenią dostępu do ekspertów z różnych dziedzin od rynku pracy, ekonomii społecznej po kształcenie ustawiczne.
- Jak wygląda rzeczywista współpraca w ramach Forum Partnerów Społeczno-Gospodarczych?
– Jest to oczywiście praca społeczna. Spotykamy się regularnie w Dolnośląskiej Izbie Gospodarczej we Wrocławiu, która bezpłatnie udostępnia nam salę konferencyjną i przygotowuje poczęstunek. Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych prowadzi sekretariat. W prace Forum silnie angażują się także Związek Pracodawców Dolnego Śląska oraz Polska Izba Firm Szkoleniowych.
- A jak Wasza inicjatywa jest w ogóle odbierana przez władze samorządowe, administrację?
– Raczej pozytywnie. Ostatnio przedstawiciele Forum uczestniczyli w panelu dyskusyjnym „Europejski Fundusz Społeczny wczoraj, dziś i jutro z punktu widzenia różnych środowisk”, podczas konferencji „Europejski Fundusz Społeczny na Dolnym Śląsku wczoraj, dziś i jutro”, która odbyła się pod patronatem MRR. Relacje z panelu można zobaczyć na stronie internetowej DFOP oraz na FB. Zostaliśmy również zaproszeni do Dolnośląskiej Rady Gospodarczej, która działa przy Zarządzie Województwa Dolnośląskiego. Zamierzamy aktywnie uczestniczyć w konsultacjach społecznych dot. aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do 2020 roku. (red)
źródło: 30minut



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: