sowie

Wywiady, rozmowy z osobami związanymi z Wałbrzychem, okolicami i nie tylko.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-12 20:12

Ostatni komentarz: cóż to się dzieje na Twojej stronie , Michale? skąd tyle jadu w ludziach? wywiad, jak wywiad- ani dobry, ani zły, ot, taka niezobowiązująca lektura. a tu... 4LO zazdrości 1 LO, zresztą każdy każdemu zazdrości i obsypuje się wyzwiskami. normalnie wstyd :(
dodany: 2009.04.17 19:55:50
przez: j.o.
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-30 21:45

Ostatni komentarz: robic dzialac dla nas mlodych!! cos sie musi dziac
dodany: 2009.03.31 09:45:04
przez: zen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-26 20:04

Ostatni komentarz: Tzn. Czwarte to ma ekipę. Zjadło mi wyraz.
dodany: 2009.02.27 14:16:45
przez: Mosze
czytaj więcej
Kanalizacja i wodociąg na Poniatowie w przyszłym roku?
2008-10-17 16:46

Rozmowa ze Stefanosem Ewangielu, przewodniczącym Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji.
Czy protesty mieszkańców wałbrzyskiej dzielnicy Poniatów w sprawie budowy wodociągu są uzasadnione?
Stefanos Ewangielu
: - Problem tych ludzi najlepiej zrozumieją osoby, które na co dzień nie mają wody. Każdy z nas przeżywał sytuację, w której przez kilka dni wstrzymane były dostawy wody, ale to była przecież sytuacja przejściowa. Dlatego ze zrozumieniem podchodzę do tego protestu, ale nie możemy się zgodzić na to, by wykonawca prac przy budowie kanalizacji w tej dzielnicy żądał zapłaty za wykonanie sieci wodociągowej kwoty wyższej o 30 procent od kosztorysu. Mówimy tu o kwocie około 3 milionów złotych, które musieliby zapłacić podatnicy.


Czy powstanie sieć wodociągowa w Poniatowie?
- Wodociąg w tej dzielnicy Wałbrzycha powstanie na pewno, bo byłoby absurdem inwestowanie tylko w kanalizację. Zgadzam się z mieszkańcami Poniatowa, że najlepiej by było, żeby obie sieci powstawały w tym samym czasie i by w tym samym czasie zostały oddane do użytku, ale - jak zwykle w takich przypadkach - chodzi o pieniądze. A w szczególności o pieniądze podatników. Niestety, nasz wniosek o dofinansowanie wodociągowania i kanalizacji został podzielony na dwa etapy. Ze względu na unijne dyrektywy dotyczące ochrony środowiska w pierwszej kolejności sfinansowane zostały prace przy budowie i modernizacji kanalizacji, a dopiero po tym możemy dostać pieniądze na wodociągi.

Kiedy może to nastąpić?
Rozpoczęliśmy procedurę pozyskania pieniędzy na wodociągi dla całego regionu, w tym dla Poniatowa. Nasz wniosek będzie rozpatrywany w pierwszym kwartale przyszłego roku.

A jeśli nie zostanie zaakceptowany?
- Ustaliliśmy z prezydentem Wałbrzycha Piotrem Kruczkowskim, że - w razie odmowy dofinansowania tej inwestycji ze środków Unii Europejskiej - sfinansujemy to zadanie z własnych pieniędzy.

Kiedy mogą rozpocząć się prace przy budowie wodociągu w Poniatowie?
W mojej ocenie jest szansa, że prace mogą rozpocząć się już nawet w przyszłym roku. Dołożymy wszelkich starań, by tak właśnie się stało.

Rozmawiał Robert Raczak / 30minut
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: